Systemy kontroli dostępu pozwalają zarządzać uprawnieniami pracowników oraz osób trzecich w dostępie do wydzielonych stref i pomieszczeń na terenie obiektu . Dostęp do pomieszczeń wrażliwych typu laboratorium, kancelaria tajna magazyn jest nadzorowany i rejestrowany w trybie ciągłym, w każdej chwili administrator może wygenerować raport obecności ludzi w obiekcie, zablokować przejścia oraz wyłączyć uprawnienia dla wybranego pracownika lub grupy.

Naszym Klientom oferujemy systemy kontroli dostępu sprawdzone i przetestowane, oparte o wysokiej jakości sprzęt i funkcjonalne oprogramowanie. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Zapewniamy dobór najbardziej optymalnego rozwiązania,
pomagając planować od podstaw wymaganą funkcjonalność i dopasowując system do istniejącej infrastruktury.

Zakres naszych usług obejmuje projektowanie systemów kontroli dostępu , kompleksową instalację przez wykwalifikowanych specjalistów, szkolenia użytkowników systemu oraz późniejszą opiekę serwisową w całym okresie eksploatacji sprzętu.


Nowoczesny sposób identyfikacji.

Oferowane rozwiązania wykorzystują karty i breloki zbliżeniowe lub czytniki linii papilarnych  jako identyfikatory osób uprawnionych. Technologia bezkontaktowa oraz szyfrowanie danych zapisanych na karcie zwiększają poziom bezpieczeństwa i uniemożliwiają podrobienie karty . Zastosowanie karty plastikowej pozwala także wprowadzić element identyfikacji wizualnej pracowników. Na każdej karcie możemy umieścić zdjęcie, imię i nazwisko, logo firmowe oraz wiele innych informacji identyfikujących użytkownika karty.
Alternatywnym sposobem identyfikacji jest odczyt linii papilarnych palca - czytniki biometryczne mogą być uzupełnieniem identyfikacji kartą zbliżeniową dodatkowo podwyższając poziom bezpieczeństwa.

Modułowa konstrukcja.

Elementy systemu kontroli dostępu możemy w dowolny sposób łączyć ze sobą i rozszerzać ich funkcjonalność. Możemy zainstalować system chroniący nawet jedno przejście , a w miarę potrzeb, sukcesywnie ochroną obejmować kolejne strefy. Specjalnie projektowane sterowniki mogą współpracować także z elementami wykonawczymi typu bramki uchylne, kołowroty, tripody itp.

W każdej chwili system kontroli dostępu możemy rozbudować o moduł Rejestracji Czasu Pracy , oraz zintegrować z modułem CCTV i SSWIN oraz PPOŻ. Wszystkie zintegrowane systemy mogą wykorzystywać jedną kartę identyfikacyjną ,znacznie ułatwiając tym samym korzystanie z systemów.

Bezpieczeństwo.

Wyposażenie czytników w moduł pamięci oraz podtrzymania zasilania umożliwia ich prawidłowe funkcjonowanie podczas przerwy w dostawie prądu lub przerwania komunikacji z serwerem zarządzającym. W przypadku awarii wszystkie rejestracje wejść i wyjść przechowywane są w buforze urządzenia nawet do 48 godzin.

Nowoczesny design.

Wszystkie elementy systemu KD - czytniki, sterowniki, kołowroty czy bramki wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i wysoką jakością użytych materiałów. Eleganckie czytniki montowane przy drzwiach dyskretnie komponują się z otoczeniem.


KONTROLA DOSTĘPU
REJESTRACJA CZASU PRACY
RCP czyli rejestracja czasu pracy pełni ważną rolę w zarządzaniu zarówno małym jak i dużym przedsiębiorstwem. Odpowiedni system rejestracji i rozliczania czasu pracy pozwala zmniejszyć koszty zatrudnienia oraz optymalizować wydajność pracowników. Systemy rejestracji czas pracy ułatwiają zarządzanie czasem pracy, precyzyjnym jego rozliczaniem oraz wpływają na redukcję kosztów, przyczyniając się do wzrostu efektywności przedsiębiorstwa. W dziale tym pragniemy zaprezentować Państwu następujące rozwiązania:

Czytniki zbliżeniowe - podstawową funkcją czytników zbliżeniowych jest odczyt kodu karty (ewentualnie kodu PIN) i przesłanie danych do urządzenia nadrzędnego, które podejmuje decyzję o reakcji systemu na użycie konkretnej karty/PIN-u. Marka Roger udostępnia czytniki przystosowane do współpracy z kartami standardu EM 125 kHz oraz Mifare 13.56 MHz.


Kontrolery dostępu - profesjonalne rozwiązania o różnym stopniu skomplikowania i funkcjonalności : od najprostszych jak zamki szyfrowe, poprzez czytniki kart zbliżeniowych po rozbudowany, sieciowy system kontroli dostępu RACS 4. Produkty z tego działu charakteryzują się wysoką niezawodnością i funkcjonalnością potwierdzoną w tysiącach wdrożonych z sukcesem instalacji, doskonałą relacją jakości do kosztu oraz atrakcyjnym wzornictwem.Zamki elektroniczne - najprostszy i jednocześnie najtańszy sposób realizacji elektronicznej kontroli dostępu. W ofercie znajdują się: zamek elektroniczny na kartę zbliżeniową typu SDC oraz rodzina zamków szyfrowych na kod PIN serii SL2000. W przypadku zamka typu SDC identyfikacja odbywa się za pośrednictwem zbliżeniowych kart-kluczy.

System kontroli dostępu RACS 4 to sieciowy system kontroli dostępu oparty o kontrolery dostępu serii PR, czytniki serii PRT, moduły rozszerzeń XM-2/XM-8, kontrolery sieciowe (centrale) CPR oraz oprogramowanie zarządzające PR Master. Funkcjonalność systemu zależy od rodzaju sprzętu użytego w danej instalacji. System RACS może zostać podzielony na osobne gałęzie zwane podsystemami kontroli dostępu, przy czym w obrębie jednego systemu KD można zintegrować do dwustu pięćdziesięciu podsystemów. W każdym podsystemie może funkcjonować do 32 kontrolerów dostępu połączonych za pomocą magistrali komunikacyjnej RS485 o maksymalnej długości 1200m. Program PR Master wymienia dane z podsystemami za pośrednictwem portów szeregowych (COM lub USB) lub poprzez sieć komputerową (WAN/LAN). System RACS 4 jest dedykowany do małych oraz średnich instalacji kontroli dostępu i może obsługiwać do 1000 kontrolerów oraz do 4000 użytkowników (kontrolery serii PRxx2) lub do 1000 użytkowników (kontrolery serii PRxx1).

Osprzęt pomocniczy - w ofercie interfejsy komunikacyjne umożliwiające administrację i zarządzanie systemem kontroli dostępu RACS z poziomu komputera PC, mogą być również wykorzystane do programowania kontrolerów i czytników o ile są one wyposażone w odpowiedni interfejs. Ponadto w ofercie moduły: czytnika zbliżeniowego, alarmowe, przekaźnikowy, dopasowująco-separujący.


Oprogramowanie -  rejestracja czasu pracy realizowana jest za pośrednictwem oprogramowania RCP Master oraz terminali RCP. Oprogramowanie RCP Master umożliwia przygotowywanie raportów czasu pracy i obecności w oparciu o rejestr zdarzeń zaimportowany z pliku tekstowego w formacie CSV i XML. Czas pracy (obecności) zatrudnionego naliczany jest wg szczegółowych zasad zdefiniowanych przez operatora programu z uwzględnieniem utworzonych wcześniej Kalendarzy Pracy. RCP Master został opracowany w środowisku Microsoft .NET i jest przeznaczony dla systemów operacyjnych Windows XP i Vista. Program jest dedykowany dla działów kadr w małych i średnich przedsiębiorstwach i jest oferowany z licencją do obsługi 50, 250 lub powyżej 250 pracowników a także w wersji jedno lub wielostanowiskowej.
 
Copyright © 2013 by " I T- P " ZBYCHAWOO ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: wojcik.zb@gmail.com
Skorzystano z materiałów oraz opisów firmy ROGER